Moda na kominki otwarte przemija, obecnie prawie wszystkie kominki wyposażone są w wkłady kominkowe powietrzne, inaczej konwekcyjne lub wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Oferta kominków powietrznych jest bardzo bogata, od małych, tanich wkładów żeliwnych, po nowoczesne wkłady stalowe, wyłożone szamotem, półokrągłe, pryzmatyczne, z jedną lub dwiema, trzema a nawet 4 szybami bocznymi. Drzwiczki we wkładach kominkowych otwierają się do boku lub do góry.

Wkłady kominkowe powietrzne służą przede wszystkim do dogrzewania pomieszczeń, w którym znajduje się kominek. Jednak często ogrzewają również inne pomieszczenia poprzez system Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP). W systemie tym z komory kominka rozprowadzone są do innych pomieszczeń rury izolowane, przenoszące ciepłe powietrze, alb grawitacyjne, albo przy pomocy turbiny.

Wkład kominkowy powietrzny to znakomite rozwiązanie dla osób, które za przystępna cenę chcą cieszyć się ciepłem kominka. Nie potrzebują ogrzewać wody z kominka i nie chcą inwestować w droższy wkład z płaszczem wodnym, instalację hydrauliczną i cały dodatkowy osprzęt. Mieszkańcy takich miast w woj. pomorskim jak Gdańsk, Gdynia, Reda, Starogard Gdański, Malbork, Kwidzyn zazwyczaj wybierają kominki narożne, powietrzne. 

Projektując kominki dla mieszkańców nie tylko województwa pomorskiego bierzemy pod uwagę tylko najlepsze urządzenia na rynku. Wysoka jakość materiałów z jakich zbudowane są wkłady do kominka, estetyka wykonania oraz prawidłowa budowa obudowy kominka pozwala cieszyć się kominkiem przez długie lata. Dlatego warto zasięgnąć opinii profesjonalistów i wybrać najlepszy wkład dostosowany do Twoich potrzeb. Wszystkie wkłady spełniają wymogi Ekoprojektu, który będzie obowiązywał w Polsce od 2022 roku. 

Z naszych usług skorzystali już mieszkańcy Gdańska,Gdyni, Sopotu, Redy, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Malborka, Kwidzyna, Pruszcza Gdańskiego oraz Nowego Dworu Gdańskiego. Wiele naszych produktów z wkładami kominkowymi powietrznymi cieszy oko i ogrzewa domy w całym województwie pomorskim.

Zadzwoń