Moda na kominki otwarte przemija, obecnie prawie wszystkie kominki wyposażone są w wkłady kominkowe powietrzne, inaczej konwekcyjne lub wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Oferta kominków powietrznych jest bardzo bogata, od małych, tanich wkładów żeliwnych, po nowoczesne wkłady stalowe, wyłożone szamotem, półokrągłe, pryzmatyczne, z jedną lub dwiema szybami bocznymi. Drzwiczki we wkładach kominkowych otwierają się do boku lub do góry.

Wkłady kominkowe powietrzne służą przede wszystkim do dogrzewania pomieszczeń, w którym znajduje się kominek. Jednak często ogrzewają również inne pomieszczenia poprzez system Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP). W systemie tym z komory kominka rozprowadzone są do innych pomieszczeń rury izolowane, przenoszące ciepłe powietrze, alb grawitacyjne, albo przy pomocy turbiny.

Wkład kominkowy powietrzny to znakomite rozwiązanie dla osób, które za przystępna cenę chcą cieszyć się ciepłem kominka. Nie potrzebują ogrzewać wody z kominka i nie chcą inwestować w droższy wkład z płaszczem wodnym, instalację hydrauliczną i cały dodatkowy osprzęt.

Z naszych usług skorzystali już mieszkańcy Tczewa, Malborka, Kwidzyna, Pruszcza Gdańskiego oraz Nowego Dworu Gdańskiego. Wiele naszych produktów z wkładami kominkowymi powietrznymi cieszy oko i ogrzewa domy w całym województwie pomorskim.

Call Now ButtonZadzwoń