Uniwersalność kominków gazowych pozwala je dopasować do potrzeb i możliwości technicznych najbardziej wymagających klientów.

Montaż kominków gazowych daje większą swobodę w odprowadzaniu spalin. Dlatego właśnie często decydują się na nie klienci, u których nie ma możliwości zamontowania kominka tradycyjnego. Kominek gazowy musi być podłączony do komina spalinowego, ale system rur . Oprócz klientów indywidualnych dużą grupą odbiorców są klienci instytucjonalni, np. restauracje czy hotele ze względu na prostą obsługę. Aby cieszyć się ciepłem kominka nie trzeba mieć zapasów sezonowanego drewna, wystarczy użycie pilota.

Kominki gazowe do złudzeń przypominają płomienie tradycyjnego kominka. Producenci wkładów starają się estetycznie upodobnić je do kominków opalanych drewnem, np. przez wyłożeniem palenisk ceramicznymi sztabkami drewna.

Wkłady gazowe wyposażone są w kilka rodzajów zabezpieczeń, przez co są zupełnie bezpieczne. Umieszczone we wnętrzu kominków gazowych czujniki badają parametry spalania na różnych etapach procesu palenia, nie pozwalając stworzenia sytuacji niebezpiecznych. Gaz do kominków możemy używać miejski lub z butli.

Formy kominków opalanych gazem dają chyba największe możliwości technologiczne. Projektanci wnętrz w porozumieniu z producentami wkładów projektują i aranżują w nowoczesnych loftowych wnętrzach wkłady o szerokości nawet kilkunastu metrów długości.

Nasze kominki z wkładem na gaz zagościły u klientów , m.in. w Pruszczu Gdańskim, Nowym Dworze Gdańskim, Malborku, Tczewie i Kwidzynie.

Zadzwoń