Pomimo faktu, iż to wkład kominkowy jest sercem kominka , to właśnie obudowa kominka nadaje jemu kształt i charakter. To z czego wykonujemy obudowy kominka zależy od gustu i upodobań klientów. Jednak zawsze mamy na uwadze dobór takich materiałów, aby kominek był bezpieczny, elegancji i praktyczny. Ma to wpływ na późniejszy komfort użytkowania i utrzymania czystości wokół wkładu kominowego.

Najczęściej używanymi materiałami do wykonanie ozdobnej obudowy kominkowej jest marmur, granit, trawertyn, piaskowiec. Coraz częściej używamy stali nierdzewnej, szkła i metalowych blend wokół wkładu, które są bardzo subtelne i elegancki oraz spełniają wymogi techniczne i praktyczne.

Choć trendy kominkowe podążają w stronę nowoczesności i minimalizmu to nadal wielu klientów nie wyobraża sobie innego kominka, niż klasycznego, w stylu rustykalnym. Obudowę kominka rustykalnego tworzymy z piaskowca, kamienia naturalnego oraz drewnianej belki.

Mniej popularne, ale bardzo stylowe są kominki kaflowe oraz obudowy portalowe. Kominki kaflowe wykonujemy z najwyższej jakości wkładami do ciepłych zabudów. Grzeją ona całą powierzchnią jak kiedyś piece kaflowe. Przy kominkach portalowych, wkład kominkowy i zabudowa jest w prostej formie, największą ozdobą jest kamienny portal.

Wszystkie obudowy kominkowe wykonujemy z najwyższą starannością i dbałością o efekt wizualny i techniczny. Nasze obudowy trafiają do domów w województwie pomorskim, m.in. do mieszkańców: Tczewa, Malborka, Pruszcza Gdańskiego, Kwidzyna, Nowego Dworu Gdańskiego.

Zadzwoń