Kominek z płaszczem wodnym to połączenie uroku tradycyjnego kominka z wygodą ogrzewania całego domu przez system centralnego ogrzewania. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest alternatywa dla kotła na drewno, które w obecnych czasach jest jednym z tańszych źródeł ciepła.

Aby cieszyć się z pełni bezpiecznego, wydajnego i efektywnego kominka z płaszczem wodnym należy skorzystać z usług firm zajmujących się budową kominków i fachowców w kwestii podłączeń hydraulicznych. Przy wkładach kominkowych z płaszczem wodnym niezbędne są odpowiednie akcesoria hydrauliczne, pompy, wymienniki ciepła, zabezpieczanie termiczne, sterowniki. Moc wkładu dobierana jest ściśle do powierzchni ogrzewanego domu. Nie można zamontować zbyt małej mocy wkładu kominkowego z płaszczem wodnym w stosunku do kubatury, jak i nie zaleca się wybierania wkładu z mocą na zapas.

Wkłady kominowe z płaszczem wodnym są nieco droższe od kominków konwekcyjnych, ale korzyści jakie z nich płyną rekompensują zainwestowane pieniądze w droższy wkład i osprzęt.

Kominki z płaszczem wodnym nie odbiegają formą od kominków tradycyjnych. Producenci wkładów nie zaprzestali produkcji wkładów na szybach prostych. Prawie wszystkie wkłady powietrzne maja swoje odpowiedniki we wkładach kominkowych z płaszczem wodnym.

Choć kominków z płaszczem wodnym instaluje się mniej niż konwekcyjnych nasze usługi trafiły już do wielu domów w Tczewie, Malborku, Kwidzynie, Pruszczu Gdańskim i Nowym Dowrze Gdańskim.

Zadzwoń