Kominek z płaszczem wodnym to połączenie uroku tradycyjnego kominka z wygodą ogrzewania całego domu przez system centralnego ogrzewania. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest alternatywa dla kotła na drewno, które w obecnych czasach jest jednym z tańszych źródeł ciepła. Kominki z płaszczem wodnym w zabudowie nie różnią się niczym od standardowych kominków powietrznych. 

Aby cieszyć się z pełni bezpiecznego, wydajnego i efektywnego kominka z płaszczem wodnym należy skorzystać z usług firm zajmujących się budową kominków i fachowców w kwestii podłączeń hydraulicznych. Przy wkładach kominkowych z płaszczem wodnym niezbędne są odpowiednie akcesoria hydrauliczne, pompy, wymienniki ciepła, zabezpieczanie termiczne, sterowniki. Moc wkładu dobierana jest ściśle do powierzchni ogrzewanego domu. Nie można zamontować zbyt małej mocy wkładu kominkowego z płaszczem wodnym w stosunku do kubatury, jak i nie zaleca się wybierania wkładu ze zbyt dużą nominalną mocą wkładu.

Wkłady kominowe z płaszczem wodnym są nieco droższe od kominków konwekcyjnych, ale korzyści jakie z nich płyną rekompensują zainwestowane pieniądze w droższy wkład i osprzęt.

Kominki z płaszczem wodnym nie odbiegają formą od kominków tradycyjnych. Producenci wkładów nie zaprzestali produkcji wkładów na szybach prostych. Prawie wszystkie wkłady powietrzne maja swoje odpowiedniki we wkładach kominkowych z płaszczem wodnym. Projektujemy i budujemy narożne kominki z płaszczem wodnym, 

Choć kominków z płaszczem wodnym instaluje się mniej niż konwekcyjnych nasze usługi trafiły już do wielu domów w Tczewie, Malborku, Starogardzie Gdańskim, Kwidzynie, Pruszczu Gdańskim i Nowym Dworze Gdańskim, a najwięcej takich kominków zbudowaliśmy na terenie trójmiasta, w Gdańsku, Gdyni. Sopocie oraz w Redzie. 

Kominki z płaszczem wodnym są w pełni ekologiczne, Wybierając urządzenie (wkład kominkowy) spełniający normy Ekoprejektu dbamy o nasze powietrze, korzystając z odnawialnych źródeł energii, jakim jest drewno.

Zadzwoń